
Beküldte Harmati László -
Sziasztok!
Kezdő kaktuszgyűjtőként segítséget szeretnék kérni. Néhány hete kerültek hozzám a képen látható növények. Mindkettőt 2 hét karantén után tettem a többi közé.
Az első (fajtáját nem ismerem) tetején szürkés-feketés foltok jelentek meg másnap miután egy déli fekvésű erősen napfényes alakpárkányra helyeztem a szobában. A második napon a sérülések összeráncosodtak. Lehet, hogy megégett? Mit lehet vele tenni?
A második tövénél (Mammilaria fajta)a föld felett a szemölcsök elbarnultak. Némelyik szemölcsön szürkés genny-szerű váladék is megjelent, némelyik tövis sérült is volt. Mióta nálam van kétszer locsoltam meg, hol alulról, hol felülről. Egyszer tápoldatot is adtam, a földje hamar kiszáradt és víz sem állt alatta, lehet, hogy kirohadt?
Menthetőek még a kaktuszaim? Ha igen, hogyan?
Köszönöm szépen!
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Re: betegség
#1799 | Füleki József | 2018. 04. 26. cs - 07:33 | Előzmény (nyitó bejegyzés)
Szia László
Valószínűleg valamilyen gomba okozta a fertőzést. Az biztos , hogy sok vizet kapott. A talajban állt meg a víz sokáig, ezt tudta felvenni a növényed. A szemölcsök közötti világos bőrszövet ezt mutatja.
Vedd ki a cserépből a növényt és nézd meg a gyökerét, ha pusztul akkor addig vágd a növényedet míg nincs teljesen ép rész. Ezután még egy nagyon vékony réteget kell levágni fertőtlenített késsel. Faszén porral vagy nem réz tartalmú por alakú gombaölőszerrel zárd le a sebet. Legalább kétheti szárítás után száraz kétszer rostált sóderra helyezed és megvárod a gyökér képződést. Mikor a gyökerek már jól látszanak el lehet ültetni a növényt.
Re: Re: betegség
#1800 | Harmati László | 2018. 04. 27. p - 18:55 | Előzmény (#1799)
Kedves Józsi!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!